Center Bilgisayar Firma Profili
Yola çıktığımız 1982 senesinden bu güne kurumsallaşma yolunda atığımız her adım, yeni başarıları da beraberinde getirmiştir. Bu gün geldiğimiz noktada, kurumsal yapımızı korumanın aynı önem ve titizliği "sürekli" kılmakla mümkün olacağının bilincindeyiz. Bu bilinçle, her yeni gün başarılarımıza bir diğerini eklemek yolunda çalışıyoruz.
 • 1982

  Center Bilgisayar Tüketim Malzemeleri Pazarlama

  Mikrobilgisayarların iş hayatına girmesi ile birlikte kullanıcıların bilgisayar tüketim malzemesi temin etmekteki zorluklarını çözmek üzere Ecmel Bircan tarafından İzmir’de kurulan ilk pazarlama şirketidir. Şirket ortaklarının RANK XEROX mikrobilgisayarlarını sattıkları müşterilere hizmet için kurulmuştur.

 • 1985

  Center Bilgisayar Hizmetleri San.Tic.Koll.Şti.

  3 ortak tarafından 3.000.000.-TL sermaye ile kurulmuştur. Türkiye’de PC’ler üzerine paket program üretimi yapan ilk şirketlerden biri olan Tam Bilgisayar A.Ş. ile yapılan iş ortaklığı ile paket program üretimi, satışı ve servisi yapmak üzere kurulmuştur.

 • 1986

  Ortaklık Yapısı Değişimi

  Şirket ortaklarından biri ayrılmış, şirket mevcut iki ortağı (Ecmel Bircan - Tevfik Celti) ile çalışmalara devam etme kararı almıştır.

 • 1989

  Yazılım Konusunda Ege Bölgesi Lideri

  Center’ın Pazar payı bölgede %80-85’lere ulaşmıştır. Tüm sektörlerden müşterilere sağlanan çözümler ile danışmanlık hizmetleri çok üstün bir seviyededir.

 • 1991

  Bayilik Çalışması Bitirildi

  Kurulduğu günden beri bayilik çalışması esas alınmış ve Ege Bölgesindeki bilgisayar satışı yapan şirketlerin çoğunluğu Center’ın bayisi olmuştu. Yeni yazılım şirketlerinin İzmir’ê gelmeleri nedeni ile stratejik bir karar alınmış ve bayilikler iptal edilmiştir. Center’ın yeni satış politikası direkt satış ile müşteri memnuniyetinin sağlanması yönünde olmuştur. Aynı yıl bilgisayar satışına başlanmış ve IBM Satış Noktası olarak o yılların Pazar lideri ile iş ortaklığı sağlanmıştır. Piyasaya giren ucuz Tayvan menşeli bilgisayarlarla rekabet edebilmek için ise ERGO bayiliği alınmıştır.

 • 1992

  Satış Noktası Başarı Ödülü

  IBM Türk Ltd.Şti. tarafından 1992 yılı satışları nedeni ile Satış Noktası Başarı Ödülü verilmiştir.

 • 1993

  Satış Noktası Başarı Ödülü

  IBM Türk Ltd.Şti. ve Yetkili Satıcı Ayker Bilgisayar A.Ş. tarafından 1993 yılı satışları nedeni ile Satış Noktası Başarı Ödülü verilmiştir.

 • 1994

  Microstar Bilgisayarları

  Center MİCRO-STAR bilgisayarlarını İzmir’de tek satıcı olarak satmaya başlamıştır.Müşteri adedi İzmir içinde 1000 adede ulaşmıştır.

 • 1995

  Hewlett Packard ve Compaq

  IBM markası yanında pazarda gücünü arttıracağı düşünülen HP ve COMPAQ ile de iş ortaklığına başlanmıştır.

 • 1996

  Arena Bilgisayar A.Ş. Ödülü

  IBM satışları nedeni ile Dağıtıcı Arena Bilgisayar A.Ş. tarafından oluşturulan çözümler ve sağlanan müşteri memnuniyeti nedeni ile ödül verilmiştir.

 • 1997

  Arena Bilgisayar A.Ş. Ödülü

  HP satışları nedeni ile Dağıtıcı Arena Bilgisayar A.Ş. tarafından 1997 yılı satışları nedeni ile ödül verilmiştir.

 • 1998

  Arena Bilgisayar A.Ş. Ödülü

  HP satışları nedeni ile Dağıtıcı Arena Bilgisayar A.Ş. tarafından 1998 yılı En Çok Proje Geliştiren Yetkili Satıcı ödülü verilmiştir. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinin gelişmesi nedeni ile müşterilere daha iyi ve hızlı servis sağlamak amacı ile şube açıldı.

 • 2000

  "2000 Yılı Sendromu"

  Tam Bilgisayar A.Ş. tarafından geliştirilen TES Görsel Programları ile tüm müşterilerin hiçbir sıkıntıya düşmeden 2000 yılı Sendromunu atlatmaları sağlanırken, yeni teknoloji programlar da piyasaya çıkarılmış oldu.

 • 2001

  Kriz

  2001 yılında ülkemizde yaşanılan büyük ekonomik krize rağmen Center çalışmalarına devam etmiştir.

 • 2002

  Derece Yazılım A.Ş.

  Derece Yazılım A.Ş.ile yazılım konusunda işbirliğine başlanmıştır.

  Microsoft Ödülleri

  Akıllı etiket uygulaması ile Microsoft Yılın Örnek Çalışması 1.lik Ödülü alınmıştır. Ayrıca pazarlama çalışması nedeni ile Yılın Pazarlama Çalışması (KOBİ) Ödülü alınmıştır.

 • 2003

  Navision

  Microsoft ürettiği ürünler ile ticari program pazarına girmeye karar verirken, bu ürünlerden Navision için Ege Bölgesinde tek satıcı olarak Center’ı seçti.

 • 2004

  Center Enflasyon Muhasebesi Çözümü

  Ülkemizde uygulanmasına karar verilen Enflasyon Muhasebesi hesaplamaları için Center tarafından üretilen Office 2003 üzerinde çalışan çözüm Microsoft tarafından bir ürün haline getirilerek tüm Türkiye’de satışa sunuldu. 2500 adet satış yapıldı.

  HP Bilişim Danışmanı

  HP 2004 yılı Temmuz ayında Türkiye’de çalıştığı iş ortaklarından 12 tanesini ayrı bir programa alarak yeni bir bayilik sistemi oluşturdu. Center Bilişim Danışmanı olarak programa dahil edildi.

  Microsoft Ödülleri

  Decenuieck – Belçika’ya yazmış olduğumuz özel program Yılın Örnek Çalışması 1.lik ödülü, Center Enflasyon Muhasebesi Çözümü ise Yılın Office Dikey Çözümler ödülü alınmıştır.

 • 2005

  Paralog

  Türkiye’nin 15 şehrinde 500’ü aşkın müşteri PARALOG Serisi Paket Programları kullanmaktadır.